2019-es férfi kézilabda-világbajnokság

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
Férfi
kézilabda-világbajnokság
(2019)
Adatok
Rendezők Dánia,
 Németország
Csapatok24 (5 szövetségből)
Helyszínek6 (6 rendező városban)

Címvédő Franciaország
Statisztika
Mérkőzések42
Gólok2264 (átlag: 53,9)
Nézők372 971 (átlag: 8880)

GólkirályRUS Tyimur Gyibirov
(29 gólos)

 ← 20172021 → 

A 2019-es férfi kézilabda-világbajnokságot Dánia és Németország közösen rendezi január 10. és 27. között. Ez az első olyan férfi kézilabda-világbajnokság, amelyet egynél több ország rendez meg.[1]

A tornán első alkalommal vett részt közös csapattal Dél- és Észak-Korea.[2]

Helyszínek

A mérkőzéseket az alábbi 6 helyszínen játsszák.[3]

Koppenhága Herning Berlin
Royal Arena Jyske Bank Boxen Mercedes-Benz Arena
Férőhely: 13 700 Férőhely: 15 000 Férőhely: 14 800
RoyalArena 20170811 N8B0024 (36517811566).jpg Jyske Bank Boxen.jpg Mercedes-Benz Arena Berlin August 2015.JPG
2019-es férfi kézilabda-világbajnokság (Dánia)
Köln München Hamburg
Lanxess Arena Olympiahalle Barclaycard Arena
Férőhely: 19 250 Férőhely: 12 000 Férőhely: 13 300
Koelnarena inside.jpg Olympiahalle, München 2012.jpg HH-Freezers Straubing-Tigers 4.JPG

Résztvevők

A tornán 24 nemzet válogatottja vesz részt. Ebből 2 rendező, 1 címvédő, 11 kontinenstornákról és 9 az európai selejtezőkből jutott ki, 1 szabadkártyát kapott.

Ország Kvalifikáció joga Kvalifikáció ideje vb-részvételek száma
 Dánia Rendező 2013. október 28. 22
 Németország Rendező 2013. október 28. 23
 Franciaország 2017-es világbajnokság, győztes 2017. január 29. 21
 Szaúd-Arábia 2018-as Ázsia-bajnokság, elődöntős 2018. január 23. 8
 Katar 2018-as Ázsia-bajnokság, elődöntős 2018. január 23. 6
 Dél-Korea 2018-as Ázsia-bajnokság, elődöntős 2018. január 23. 11
 Bahrein 2018-as Ázsia-bajnokság, elődöntős 2018. január 24. 2
 Tunézia 2018-as Afrika-bajnokság, döntős 2018. január 25. 13
 Egyiptom 2018-as Afrika-bajnokság, döntős 2018. január 25. 14
 Angola 2018-as Afrika-bajnokság, harmadik 2018. január 27. 3
 Spanyolország 2018-as Európa-bajnokság, győztes 2018. január 28. 19
 Japán Szabadkártya 2018. május 9. 14
 Oroszország Európai selejtező 2018. június 12. 12
 Norvégia Európai selejtező 2018. június 12. 14
 Macedónia Európai selejtező 2018. június 13. 5
 Magyarország Európai selejtező 2018. június 13. 19
 Svédország Európai selejtező 2018. június 13. 23
 Ausztria Európai selejtező 2018. június 13. 5
 Izland Európai selejtező 2018. június 13. 19
 Horvátország Európai selejtező 2018. június 14. 12
 Szerbia Európai selejtező 2018. június 14. 3
 Brazília 2018-as Pánamerika-bajnokság, döntős 2018. június 23. 13
 Argentína 2018-as Pánamerika-bajnokság, döntős 2018. június 23. 11
 Chile 2018-as Pánamerika-bajnokság, harmadik 2018. június 24. 4

Sorsolás

A csoportok sorsolását 2018. június 25-én tartották Koppenhágában, Dániában.[4][5]

Kiemelés

A kiemelést és a sorsolás folyamatát 2018. június 22-én jelentették be.[6]

1. kalap 2. kalap 3. kalap 4. kalap 5. kalap 6. kalap
 Franciaország
 Spanyolország
 Svédország
 Dánia
 Horvátország
 Oroszország
 Norvégia
 Magyarország
 Katar
 Németország
 Ausztria
 Macedónia
 Szerbia
 Tunézia
 Izland
 Argentína
 Brazília
 Egyiptom
 Bahrein
 Chile
 Dél-Korea
 Szaúd-Arábia
 Angola
 Japán

Csoportkör

A csoport

Hely. Csapat M Gy D V G+ G– Gk P Továbbjutás
1.  Franciaország 3 3 0 0 90 66 +24 6 Középdöntő
2.  Németország 3 2 1 0 86 62 +24 5
3.  Oroszország 4 1 2 1 109 104 +5 4
4.  Brazília 4 2 0 2 92 103 −11 4
5.  Szerbia 4 1 1 2 104 115 −11 3
6.  Korea 4 0 0 4 98 129 −31 0
Forrás:
Sorrend szabályai: 1) pont; 2) egymás elleni pontok; 3) egymás elleni gólkülönbség; 4) egymás elleni szerzett gólok; 5) összesített gólkülönbség.
2019. január 10.
18:15
Korea  19–30  Németország Mercedes-Benz Aréna, Berlin
Nézőszám: 13,500
Játékvezetők: Gjeding, Hansen (DEN)
Jang, Kang T. 4 (10–17) Gensheimer 7
Büntetéskiállítva Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap

2019. január 11.
18:00
Szerbia  30–30  Oroszország Mercedes-Benz Arena, Berlin
Nézőszám: 10,468
Játékvezetők: Kleven, Jørum (NOR)
N. Ilić 6 (16–16) Gyibirov 12
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap
2019. január 11.
20:30
Brazília  22–24  Franciaország Mercedes-Benz Arena, Berlin
Nézőszám: 10,529
Játékvezetők: Kurtagic, Wetterwik (SWE)
Toledo 8 (13–16) Guigou, Mem 6
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap

2019. január 12.
15:30
Oroszország  34–27  Korea Mercedes-Benz Arena, Berlin
Nézőszám: 10,039
Játékvezetők: Pavićević, Ražnatović (MNE)
Siskarjov 7 (20–13) Kang J., Park K. 4
BüntetésSárga lapkiállítva Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap
2019. január 12.
18:15
Németország  34–21  Brazília Mercedes-Benz Arena, Berlin
Nézőszám: 13,500
Játékvezetők: Kleven, Jørum (NOR)
Gensheimer 10 (15–8) Toledo 5
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lapkiállítva
2019. január 12.
20:30
Franciaország  32–21  Szerbia Mercedes-Benz Arena, Berlin
Nézőszám: 13,500
Játékvezetők: Gjeding, Hansen (DEN)
Fabregas, Remili 5 (15–12) Radivojević 6
Büntetés Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap

2019. január 14.
15:30
Szerbia  22–24  Brazília Mercedes-Benz Arena, Berlin
Nézőszám: 10,211
Játékvezetők: Gjeding, Hansen (DEN)
Marsenić, Radivojević 5 (11–14) Toledo 5
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap
2019. január 14.
18:00
Oroszország  22–22  Németország Mercedes-Benz Arena, Berlin
Nézőszám: 13,500
Játékvezetők: Kurtagic, Wetterwik (SWE)
Gyibirov 8 (10–12) Gensheimer 8
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap
2019. január 14.
20:30
Franciaország  34–23  Korea Mercedes-Benz Arena, Berlin
Nézőszám: 10,331
Játékvezetők: Pavićević, Ražnatović (MNE)
Remili 7 (17–16) Kang 7
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap

2019. január 15.
15:30
Oroszország  23–25  Brazília Mercedes-Benz Arena, Berlin
Nézőszám: 9,011
Játékvezetők: Pavićević, Ražnatović (MNE)
Gyibirov, Zsitnyikov 6 (10–15) Borges 7
BüntetésSárga lapkiállítva Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap
2019. január 15.
18:00
Korea  29–31  Szerbia Mercedes-Benz Arena, Berlin
Nézőszám: 11,953
Játékvezetők: Kurtagic, Wetterwik (SWE)
Kang 12 (16–14) Vorkapić 7
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lapkiállítva
2019. január 15.
20:30
Németország   Franciaország Mercedes-Benz Arena, Berlin

2019. január 17.
15:30
Brazília   Korea Mercedes-Benz Arena, Berlin
2019. január 17.
18:00
Németország   Szerbia Mercedes-Benz Arena, Berlin
2019. január 17.
20:30
Franciaország   Oroszország Mercedes-Benz Arena, Berlin

B csoport

Hely. Csapat M Gy D V G+ G– Gk P Továbbjutás
1.  Horvátország 3 3 0 0 97 76 +21 6 Középdöntő
2.  Spanyolország 3 3 0 0 91 70 +21 6
3.  Macedónia 3 2 0 1 88 83 +5 4
4.  Izland 3 1 0 2 88 81 +7 2
5.  Japán 3 0 0 3 78 99 −21 0
6.  Bahrein 3 0 0 3 64 97 −33 0
Forrás:
Sorrend szabályai: 1) pont; 2) egymás elleni pontok; 3) egymás elleni gólkülönbség; 4) egymás elleni szerzett gólok; 5) összesített gólkülönbség.
2019. január 11.
15:00
Japán  29–38  Macedónia Olympiahalle, München
Nézőszám: 7,500
Játékvezetők: Horáček, Novotný (CZE)
Vatanabe 5 (13–18) K. Lazarov 8
Büntetés Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap
2019. január 11.
18:00
Izland  27–31  Horvátország Olympiahalle, München
Nézőszám: 12,000
Játékvezetők: Boualloucha, Khenissi (TUN)
Pálmarsson 7 (14–16) Stepančić 8
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap
2019. január 11.
20:30
Bahrein  23–33  Spanyolország Olympiahalle, München
Nézőszám: 9,800
Játékvezetők: Grillo, Lenci (ARG)
Habib, Al-Sajjad 7 (11–16) Solé 7
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap

2019. január 13.
14:00
Macedónia  28–23  Bahrein Olympiahalle, München
Nézőszám: 8,500
Játékvezetők: Boualloucha, Khenissi (TUN)
K. Lazarov 8 (12–8) Al-Sajjad 6
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap
2019. január 13.
16:30
Horvátország  35–27  Japán Olympiahalle, München
Nézőszám: 12,000
Játékvezetők: Brunner, Salah (SUI)
Horvat 8 (18–13) Tokuda 6
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap
2019. január 13.
19:00
Spanyolország  32–25  Izland Olympiahalle, München
Nézőszám: 12,000
Játékvezetők: Horáček, Novotný (CZE)
Solé 5 (19–14) Guðmundsson 6
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap

2019. január 14.
15:30
Izland  36–18  Bahrein Olympiahalle, München
Nézőszám: 6,000
Játékvezetők: Brunner, Salah (SUI)
Gunnarsson 8 (16–10) Merza 5
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lapkiállítva
2019. január 14.
18:00
Horvátország  31–22  Macedónia Olympiahalle, München
Nézőszám: 9,800
Játékvezetők: Horáček, Novotný (CZE)
Duvnjak 6 (16–11) Manaszkov 6
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap
2019. január 14.
20:30
Spanyolország  26–22  Japán Olympiahalle, München
Nézőszám: 7,300
Játékvezetők: Grillo, Lenci (ARG)
Solé 8 (10–11) Tokuda 7
Büntetés Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap

2019. január 16.
15:30
Japán   Izland Olympiahalle, München
2019. január 16.
18:00
Horvátország   Bahrein Olympiahalle, München
2019. január 16.
20:30
Macedónia   Spanyolország Olympiahalle, München

2019. január 17.
15:30
Bahrein   Japán Olympiahalle, München
2019. január 17.
18:00
Macedónia   Izland Olympiahalle, München
2019. január 17.
20:30
Spanyolország   Horvátország Olympiahalle, München

C csoport

Hely. Csapat M Gy D V G+ G– Gk P Továbbjutás
1.  Norvégia 4 4 0 0 149 89 +60 8 Középdöntő
2.  Dánia 3 3 0 0 109 60 +49 6
3.  Tunézia 4 2 0 2 106 120 −14 4
4.  Ausztria 3 1 0 2 77 88 −11 2
5.  Chile 4 1 0 3 98 140 −42 2
6.  Szaúd-Arábia 4 0 0 4 85 127 −42 0
Forrás:
Sorrend szabályai: 1) pont; 2) egymás elleni pontok; 3) egymás elleni gólkülönbség; 4) egymás elleni szerzett gólok; 5) összesített gólkülönbség.
2019. január 10.
20:15
Chile  16–39  Dánia Royal Aréna, Koppenhága
Nézőszám: 12,500
Játékvezetők: Santos, Fonseca (POR)
Salinas 4 (4–22) Mortensen 8
Büntetés Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap

2019. január 11.
18:00
Szaúd-Arábia  22–29  Ausztria Jyske Bank Boxen, Herning
Nézőszám: 6,500
Játékvezetők: Schulze, Tönnies (GER)
Al-Salem 7 (9–15) Bilyk 7
BüntetésSárga lapkiállítva Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap
2019. január 11.
20:30
Tunézia  24–34  Norvégia Jyske Bank Boxen, Herning
Nézőszám: 6,500
Játékvezetők: Gubica, Milošević (CRO)
Jaballah 5 (13–18) Jøndal 9
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap

2019. január 12.
15:00
Ausztria  24–32  Chile Jyske Bank Boxen, Herning
Nézőszám: 5,900
Játékvezetők: Gasmi, Gasmi (FRA)
Weber 6 (15–14) Er. Feuchtmann 9
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap
2019. január 12.
17:30
Norvégia  40–21  Szaúd-Arábia Jyske Bank Boxen, Herning
Nézőszám: 12,002
Játékvezetők: Schulze, Tönnies (GER)
Rød 9 (20–10) Al-Salem 7
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap
2019. január 12.
20:15
Dánia  36–22  Tunézia Jyske Bank Boxen, Herning
Nézőszám: 15,000
Játékvezetők: Lah, Sok (SLO)
Hansen, Lauge 7 (19–10) Chouiref 5
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap

2019. január 14.
15:00
Tunézia  36–30  Chile Jyske Bank Boxen, Herning
Nézőszám: 3,247
Játékvezetők: Gubica, Milošević (CRO)
Chouiref, Soussi 7 (18–15) Er. Feuchtmann, Salinas 8
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap
2019. január 14.
17:30
Norvégia  34–24  Ausztria Jyske Bank Boxen, Herning
Nézőszám: 8,716
Játékvezetők: Lah, Sok (SLO)
Sagosen 8 (16–13) Božović 7
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap
2019. január 14.
20:15
Dánia  34–22  Szaúd-Arábia Jyske Bank Boxen, Herning
Nézőszám: 12,157
Játékvezetők: Gasmi, Gasmi (FRA)
M. Landin 7 (17–11) Al-Salem 4
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv Büntetés

2019. január 15.
16:15
Szaúd-Arábia  20–24  Tunézia Jyske Bank Boxen, Herning
Nézőszám: 4,571
Játékvezetők: Lah, Sok (SLO)
Al-Abdulali 5 (8–12) Boughanmi, Sanai 7
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lapkiállítva
2019. január 15.
18:30
Norvégia  41–20  Chile Jyske Bank Boxen, Herning
Nézőszám: 11,247
Játékvezetők: Gasmi, Gasmi (FRA)
Blonz 8 (21–12) E. Salinas 9
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap
2019. január 15.
20:45
Ausztria   Dánia Jyske Bank Boxen, Herning

2019. január 17.
15:00
Chile   Szaúd-Arábia Jyske Bank Boxen, Herning
2019. január 17.
17:30
Ausztria   Tunézia Jyske Bank Boxen, Herning
2019. január 17.
20:15
Dánia   Norvégia Jyske Bank Boxen, Herning

D csoport

Hely. Csapat M Gy D V G+ G– Gk P Továbbjutás
1.  Svédország 3 3 0 0 95 59 +36 6 Középdöntő
2.  Magyarország 3 2 1 0 91 75 +16 5
3.  Katar 3 1 0 2 77 79 −2 2
4.  Egyiptom 3 1 0 2 69 75 −6 2
5.  Angola 3 1 0 2 67 94 −27 2
6.  Argentína 3 0 1 2 61 78 −17 1
Forrás:
Sorrend szabályai: 1) pont; 2) egymás elleni pontok; 3) egymás elleni gólkülönbség; 4) egymás elleni szerzett gólok; 5) összesített gólkülönbség.
2019. január 11.
15:30
Angola  24–23  Katar Royal Arena, Koppenhága
Nézőszám: 1,870
Játékvezetők: Fonseca, Santos (POR)
Hebo 7 (12–8) Berrached 6
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap
2019. január 11.
18:00
Argentína  25–25  Magyarország Royal Arena, Koppenhága
Nézőszám: 4,272
Játékvezetők: López, Sabroso (ESP)
Simonet 6 (10–13) Balogh 11
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap
2019. január 11.
20:30
Egyiptom  24–27  Svédország Royal Arena, Koppenhága
Nézőszám: 6,448
Játékvezetők: Nachevski, Nikolov (MKD)
el-Ahmar, Mamdouh 5 (11–13) Gottfridsson, Nilsson 5
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap

2019. január 13.
15:30
Katar  28–23  Egyiptom Royal Arena, Koppenhága
Nézőszám: 3,077
Játékvezetők: López, Sabroso (ESP)
Ali 9 (15–12) el-Ahmar 6
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap
2019. január 13.
18:00
Magyarország  34–24  Angola Royal Arena, Koppenhága
Nézőszám: 4,891
Játékvezetők: Kolahouzan, Mousavian Nazhad (IRI)
Bóka 5 (18–8) Ferreira 5
BüntetésSárga lapkiállítva Jegyzőkönyv Büntetés
2019. január 13.
20:30
Svédország  31–16  Argentína Royal Arena, Koppenhága
Nézőszám: 6,492
Játékvezetők: Fonseca, Santos (POR)
Zachrisson 6 (15–10) F. Fernández 6
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap

2019. január 14.
15:30
Magyarország  32–26  Katar Royal Arena, Koppenhága
Nézőszám: 1,694
Játékvezetők: Nacsevszki, Nikolov (MKD)
Lékai 5 (16–11) Marzo, Sinen 5
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lapkiállítva
2019. január 14.
18:00
Argentína  20–22  Egyiptom Royal Arena, Koppenhága
Nézőszám: 2,607
Játékvezetők: Kolahouzan, Mousavian Nazhad (IRI)
Fernández 5 (9–8) Sanad 7
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lapkiállítva
2019. január 14.
20:30
Svédország  37–19  Angola Royal Arena, Koppenhága
Nézőszám: 3,731
Játékvezetők: López, Sabroso (ESP)
Ekberg, Zachrisson 5 (19–14) Hebo 5
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lapkiállítva

2019. január 16.
15:30
Angola   Argentína Royal Arena, Koppenhága
2019. január 16.
18:00
Magyarország   Egyiptom Royal Arena, Koppenhága
2019. január 16.
20:30
Katar   Svédország Royal Arena, Koppenhága

2019. január 17.
15:30
Egyiptom   Angola Royal Arena, Koppenhága
2019. január 17.
18:00
Katar   Argentína Royal Arena, Koppenhága
2019. január 17.
20:30
Svédország   Magyarország Royal Arena, Koppenhága

Elnöki kupa

A 21–24. helyért

2019. január 19. Korea  B6 Royal Arena, Koppenhága

2019. január 19. C6 D6 Royal Arena, Koppenhága

A 23. helyért

2019. január 20. Royal Arena, Koppenhága

A 21. helyért

2019. január 20. Royal Arena, Koppenhága

A 17–20. helyért

2019. január 19. A5 B5 Royal Arena, Koppenhága

2019. január 19. C5 D5 Royal Arena, Koppenhága

A 19. helyért

2019. január 20. Royal Arena, Koppenhága

A 17. helyért

2019. január 20. Royal Arena, Koppenhága

A 13–16. helyért

2019. január 19. A4 B4 Lanxess Arena, Köln

2019. január 19. C4 D4 Lanxess Arena, Köln

A 15. helyért

2019. január 20. Lanxess Arena, Köln

A 13. helyért

2019. január 20. Lanxess Arena, Köln

Középdöntő

1. csoport

2019. január 19. Lanxess Arena, Köln
2019. január 19. Lanxess Arena, Köln

2019. január 20. Lanxess Arena, Köln
2019. január 20. Lanxess Arena, Köln

2019. január 21. Lanxess Arena, Köln
2019. január 21. Lanxess Arena, Köln

2019. január 23. Lanxess Arena, Köln
2019. január 23. Lanxess Arena, Köln
2019. január 23. Lanxess Arena, Köln

2. csoport

2019. január 19. Jyske Bank Boxen, Herning
2019. január 19. Jyske Bank Boxen, Herning

2019. január 20. Jyske Bank Boxen, Herning
2019. január 20. Jyske Bank Boxen, Herning

2019. január 21. Jyske Bank Boxen, Herning
2019. január 21. Jyske Bank Boxen, Herning

2019. január 23. Jyske Bank Boxen, Herning
2019. január 23. Jyske Bank Boxen, Herning
2019. január 23. Jyske Bank Boxen, Herning

Egyenes kieséses szakasz

Elődöntők

2019. január 25. 1. csoport, 1. helyezett 2. csoport, 2. helyezett Barclaycard Arena, Hamburg

2019. január 25. 2. csoport, 1. helyezett 1. csoport, 2. helyezett Barclaycard Arena, Hamburg

A 7. helyért

2019. január 26. 1. csoport, 4. helyezett 2. csoport, 4. helyezett Jyske Bank Boxen, Herning

Az 5. helyért

2019. január 26. 1. csoport, 3. helyezett 2. csoport, 3. helyezett Jyske Bank Boxen, Herning

Bronzmérkőzés

2019. január 27. 1. elődöntő vesztese 2. elődöntő vesztese Jyske Bank Boxen, Herning

Döntő

2019. január 27. 1. elődöntő győztese 2. elődöntő győztese Jyske Bank Boxen, Herning

Statisztika

Góllövőlista

2019. január 14-én frissítve.

# Név Csapat Gól Lövés %
1 Uwe Gensheimer GER 25 31 81
2 Tyimur Gyibirov RUS 23 27 85
3 Magnus Jøndal NOR 20 22 91
Kiril Lazarov MKD 30 67
Ferrán Solé ESP 22 91
6 Erwin Feuchtmann CHI 19 29 66
7 Balogh Zsolt HUN 18 22 82
José Toledo BRA 31 58
9 Youssef Ali QAT 17 23 74
Mikkel Hansen DEN 20 85
Dejan Manaszkov MKD 27 63

Forrás: IHF


Kapusok

2019. január 14-én frissítve.

# Név Csapat % Védés Kapott lövés
1 Niklas Landin Jacobsen DEN 51 29 57
2 Espen Christensen NOR 48 28 58
3 Andreas Palicka SWE 47 20 43
4 Andreas Wolff GER 41 33 80
5 Vincent Gérard FRA 40 29 72
Ivan Stevanović CRO 12 30
7 Mikael Appelgren SWE 39 22 57
Torbjørn Bergerud NOR 25 64
9 Marin Šego CRO 38 33 88
10 Borko Risztovszki MKD 37 34 92

Forrás: IHF

Közvetítés

Televíziós közvetítések országonként:[7]

Jegyzetek

  1. Japan and Denmark/Germany are the hosts of the 2019 World Championships, 2013. október 28.
  2. Unified Korea to play at GER/DEN 2019, 2018. október 2.
  3. Host cities. [2017. július 10-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2018. augusztus 8.)
  4. Main round match days of Germany and Denmark confirmed. ihf.info, 2018. május 30.
  5. Groups for Germany/Denmark 2019 are known. IHF, 2018. június 25.
  6. Draw procedure for Germany/Denmark 2019. ihf.info, 2018. június 22.
  7. How To Watch Germany/Denmark 2019, 2019. január 13.

Források

  • Sport Sportportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap